Wielkość czcionki: A + A - Reset
Start AKTUALNOŚCI Informacje w sprawie nauczania.
Informacje w sprawie nauczania. Drukuj
 Informacja dla uczniów i rodziców

Informacja dla uczniów i rodziców dotycząca kształcenia na odległość

w czasie ograniczenia  zajęć dydaktyczno – wychowawczych w okresie od 25 marca do 11 kwietnia 2020 roku.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

W czasie ograniczenia zajęć dydaktyczno - wychowawczych uczniowie Szkoły Podstawowej w Wągrodnie  będą realizować zajęcia dydaktyczne w formie nauczania zdalnego przy wykorzystaniu dziennika elektronicznego oraz poczty elektronicznego oraz w innych, uzgodnionych z nauczycielami i wychowawcami  formach ( w tym on-line ).

Nauczyciele będą przekazywać bieżące informacje dotyczące nauczania zdalnego za pomocą dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej, strony internetowej szkoły oraz portali społecznościowych i aplikacji Messenger, a także platformy edukacyjnej. Nauczanie zdalne będzie realizowane wg następujących zasad:

Treści i materiały do wykonania przez uczniów w domu, będą zamieszczane przez nauczycieli zgodnie z tygodniowym planem danej klasy od dnia 25 marca 2020r znajdującym się w e-dzienniku i na stronie internetowej szkoły. Opracowany przez nauczycieli tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględnia m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć oraz możliwości psychofizyczne ucznia.

Klasy I-III

Wychowawcy klas za pośrednictwem dziennika elektronicznego będą przekazywać informacje, jakie zagadnienia wynikające z planu nauczania powinno dziecko zrealizować  w ramach nauczania w domu. Informacja będzie na przykład dotyczyć tego, jakie fragmenty podręcznika lub strony ćwiczeń powinno dziecko wypełnić lub przeczytać pod nadzorem rodzica.

Klasy IV –VIII

Nauczyciele poszczególnych przedmiotów za pośrednictwem dziennika elektronicznego,  będą przekazywać informacje, polecenia i zadania do wykonania przez uczniów w domu. Sposób wykonania poleceń, termin przesłania wykonanych prac oraz adres mailowy, na który należy przesłać wykonane prace, zadania, prezentacje, itp. będą ściśle określone przez nauczyciela przedmiotu. Będą też umawiać się z uczniami szczególnie klas starszych na lekcje on-line.

Wychowawcy będą koordynować działania nauczycieli uczących w danej klasie oraz za pomocą dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej przekazywać bieżące informację dotyczące nauczania zdalnego, wspierać uczniów, odpowiadać na pytania zarówno uczniów jak i rodziców..

Uczniów proszę o regularne zapoznawanie się z treściami przesyłanymi przez nauczycieli i wychowawców oraz realizację zadań wskazanych przez rodziców w uzgodnieniu z Waszymi Nauczycielami. Pracujcie systematycznie. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa w sieci. LOGOWANIE się na E-DZIENNIKU – BĘDZIE PODSTAWĄ OBECNOŚCI UCZNIA NA LEKCJI .

Rodzice proszeni są o regularne przeglądanie informacji zamieszczonych przez nauczycieli w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły.  Prosimy rodziców o nadzór nad wykonywaniem powierzonych uczniom zadań i poleceń oraz  o bieżącą współpracę z wychowawcą.

Nauka prowadzona na odległość będzie realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, a także tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralną i Okręgową Komisję Egzaminacyjną, oraz emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.

W przypadku przedszkoli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej wychowawcy poinformują rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

mgr Joanna Stenzel-Chomiak

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wągrodnie